Lõngad

  -  Lõngad

Ärni Blumi lõngamaailm on kirju!
Me ei lähtu oma kudumite puhul lõngast, vaid otsime sobiva lõnga oma uuele ideele.
Tihtipeale kombineerime erinevaid lõngasid kokku, mis võib meie toodete materjali sisalduse eriti põnevaks teha.
Kõige lemmikumaks kombinatsiooniks on 100% extrafine meriinovill ning siidimohäär. Sellisest kooslusest on näiteks kootud meie klientide lemmikud LU kardigan ning Jasmin kampsik.
Kõik meie lõngad on hoole ja armastusega valitud ning peamiselt tulevad nad meile Itaaliast ja Jaapanist.

Meriinovill

100% extrafine meriinovill
Päritolumaa: Itaalia

Peent ja pehmet meriinovilla saadakse meriinolamba alusvillast. Meriinovill reguleerib
kehatemperatuuri ehk külmal ajal hoiab Sind mõnusalt soojas ning soojal ajal jahutab ja laseb kehal hingata. Meriinovill on nahal pehme ning ta ei hammusta. Meriinovill juhib niiskuse nahalt eemale, ehk higistamisel ei hakka külm, lisaks ei hakka meriinovillased tooted lõhnama ka peale mitmepäevast kandmist. Kudumid meriinost on vetruvad ning ei kortsu kergelt. Meriinovillaseid tooteid on lihtne hooldada sest nad kannatavad hästi masina villapesuprogrammi.

Kašmiirlõng

70% superfine meriino, 30% ultrefine kašmiir
Päritolumaa: Itaalia

Kašmiirvilla saadakse kašmiirkitsedelt, kes pärinevad Himaalaja nõlvadelt Tiibetist. Kas teadsite, et lambalt võib ühe pügamisega saada kuni 6 kg villa, kuid kašmiirkitselt saadakse aastas vaid 300-500 g kiudu? Kuna kašmiirkiud on puhtal kujul äärmiselt kallid, segatakse neid tihti kokku teiste kiududega.
Ka Ärni Blumis kasutatav kašmiirlõng on segatud „extrafine“ meriinovillaga, mis teeb selle lõnga eriliselt mitmekülgseks. Kašmiirvilla peetakse tema erakordse pehmuse ning soojuse poolest kõige luksuslikumaks ning kallimaks looduslikuks tekstiiliks. Samal ajal meriinovill reguleerib kehatemperatuuri ning teda on lihtne hooldada. Seetõttu on sellise suurepärase kombinatsiooniga lõngast kootud tooted ideaalsed aastaringseks kasutamiseks.

Alpakavill

100% alpakavill
Päritolumaa: Itaalia

Sertifikaadid: FSC certification, chemical management 4sustainability, RCS certification

Alpakavill pärineb kaamellaste sugukonda kuuluvatelt alpakadelt, kes on pärit Lõuna-Ameerikast. Alpakavill on pehme, väga soe ja väärtuslik kiud. Vill on erakordselt tugev ning vastupidav, ei kortsu kergelt ega lähe topiliseks. Lõng on hästi hingav, kerge ning tal on kaunis looduslik sära. Ehkki alpakavill pole nii tugev kui lambavill, on ta sellest 7 korda soojapidavam. Alpakavilla soovitakse allergikutele, sest on pehmem kui lambavill ning ei
torgi. Vill on vett ja mustust hülgav ning teda on kerge hooldada.

Siidimohäär

mohäär 60%, siid 40%
Päritolumaa: Jaapan

Mohäär – Mohäärvilla saadakse angoorakitselt, kes on algselt pärit Himaalaja nõlvadelt Tiibetist. Mohäärkiud on soe, kerge ja vastupidav ning ta ei vanu kergelt. Mohääril on eriline läige, mis tekib valguse peegeldusest. Mohäärist tooted sobivad hästi allergikutele, sest on pehmemad kui lambavill. Mohäär annab kudumile erakordse kohevuse ja õhulisuse. Mohääri peetakse luksuslikuks kiuks, ta on raskesti kättesaadav ning kallis, seega tihti segatakse mohääri teiste kiududega. Ka Ärni Blumi kudumites kasutatav mohäär on segatud siidiga.
Siid – Siidikiudu saadakse siidiliblika rööviku kookonitest. Selle valmistamine sai alguse teadaolevalt juba 4500 aastat tagasi Hiinas. Siid on kerge, sile, libe ning omab iseloomulikku kerget läiget. Siid laseb kehal hingata, imab hästi niiskust ning peab ka hästi sooja. Siid on elastne ning ei kortsu kergelt. Siid talub vaid õrna pesemist leige veega ning ei talu kõrget triikimistemperatuuri.

Puuvill

100% Puuvill
Päritolumaa: Itaalia
Sertifikaadid:
 oeko-tex certification, GOTs certification, fsc certification, 
chemical management 4sustainability, RCS certification. 

Puuvilla saadakse puuvillataimelt, mille ajalugu ulatub 7000 aasta taha Indiasse ning Mehhikosse. Puuvill on tugev ja peab hästi vastu hõõrdumisele ehk ei muutu topiliseks ega elektriliseks. Puuvill laseb õhku läbi, mistõttu on sellest kootud kudumid ideaalsed suviseks kandmiseks. Puuvill imab hästi niiskust, kuid see-eest kuivab kaua. Puuvillased kudumid on hõlpsasti hooldatavad ja pestavad.

Puuvilla ja polüamiidi sisaldusega lõng

70% puuvill ja 30% polüamiid
Päritolumaa: Itaalia
Sertifikaadid: gots sertifikaat

Polüamiid on nafta baasil valmistatud keemiline kiud. Polüamiidi sisaldus villas aitab kudumitel paremini vastu pidada, tooted on tugevamad, hoiavad hästi vormi ning langevad hästi. Polüamiid ei kannata pesemisel kõrget temperatuuri.
Puuvilla saadakse puuvillataimelt. Puuvill on tugev ja peab hästi vastu hõõrdumisele ehk ei muutu topiliseks ega elektriliseks. Puuvill laseb õhku läbi, mistõttu on sellest kootud kudumid ideaalsed suviseks kandmiseks. Puuvill imab hästi niiskust, kuid see-eest kuivab kaua. Puuvillased kudumid on hõlpsasti hooldatavad ja pestavad. Sellise puuvilla ning polüamiidi kooslusega lõng on ideaalne suviseks kandmiseks, kui puuvill üksi tahab kergemini välja venida, siis polüamiidi sisaldus aitab
kudumil paremini säilida.

Lambavill

100% Lambavill
Päritolumaa: Itaalia

Villaks nimetatakse loomade pügamisel või kammimisel saadud kiumassi. Villakiududest kõige levinum on lambavill. Villakiul on pikk ajalugu – see on vanim teadaolev loomne tekstiilkiud. Villased kudumid on soojad, lasevad õhku läbi, kortsuvad vähe ning märguvad aeglaselt. Lambavillased kudumid vanuvad kergemini ja võivad olla karedamad kui teised lõngad, mida kasutame.

Alpaka ja polüamiidi sisaldusega lõng

75% Alpakavill ja 25% polüamiid
Päritolumaa: Itaalia
Sertfikaadid:  got’s, fsc certification, chemical management 4sustainability, RCS certification

Kõigile headele alpaka villaomadustele lisandub tükike vastupidavust polüamiidi abil.
Polüamiid on nafta baasil valmistatud keemiline kiud.
Polüamiidi sisaldus villas muudab tooted tugevamaks, aitavad hoida vormi ning tänu selle langeb kudum hästi. Polüamiid ei kannata pesemisel kõrget temperatuuri.

Meie kudumid on loodud selleks, et sinu pehme nahk peaks vastu krõbedale skandinaavia ilmale!

Võta meiega ühendust

You don't have permission to register